W poprzednim wpisie dowiedziałaś się co nieco o podstawowym elemencie każdego albumu – Bazie. Dziś będzie nieco bardziej kolorowo, ponieważ przedstawię Ci produkty i elementy które będą pomocne w stworzeniu Twojego wakacyjnego albumu. Twój wakacyjny album – co kupić ? O tym właśnie przeczytasz poniżej.

Papiery scrapbookingowe

Jeśli już zaopatrzyłaś się w swoją bazę (wybrałaś), warto byłoby ją obkleić jakimś ładnym papierem 🙂 Tutaj przychodzą z pomocą specjalistyczne papiery do scrapbooking`u. Na rynku jest ich cała masa! W samej Polsce jest już kilkanaście firm które produkują swoje własne papiery, a co dopiero w Ameryce która jest kolebką tej techniki? Strach pomyśleć 🙂 Co warto wiedzieć o papierach? Większość papierów jest sprzedawana w wielkości 30×30 cm lub 15×15 cm. Warto zwrócić na to uwagę gdy je kupujemy i dokładnie zmierzyć naszą bazę oraz ilość potrzebnych papierów. Papiery te są projektowane kolekcjami – czyli każda kolekcja składa się z kilku papierów (zazwyczaj 6) pasujących do siebie kolorystycznie i stylistycznie. Dlatego też polecam do albumów kupować zestawy kolekcji, jest to bardzo pomocne, gdyż nie musimy się zastanawiać czy wszystko będzie do siebie pasować, mamy pewność że będzie 🙂 Jeśli kupujemy zagraniczne papiery (np. firmy Echo Park) i skusimy się na całą kolekcję, dostajemy nie tylko papiery ale również arkusze naklejek które świetnie nadają się do tworzenia albumu.

Kolekcje papierów które polecam do tworzenia wakacyjnych albumów:

Naklejki

Tą kategorię postanowiłam podzielić na kilka rodzajów:

  1.  Naklejki kolekcji – czyli te które najbardziej pasują do papierów które zakupiliśmy. Jeśli jednak nie były takie dostępne to żadna katastrofa, w sklepach jest tyle różnego rodzaju naklejek że spokojnie coś dobierzesz 🙂
  2. Alfabety – czyli naklejki które mogą stać się takim napisem jaki tylko zapragniesz. Są brokatowe, piankowe, płaskie, tekturkowe, pozłacane, jakie tylko sobie wymarzysz!
  3. Przezroczyste – czyli takie które można nakleić na zdjęcie nie zakrywając całkowicie jego części. Szczerze je polecam! Uważam że są troszkę niedoceniane.
    wakacyjny album co kupić
  4. Chipboard – czyli naklejki z grubej tektury dający fajny efekt 3D w albumach

Sklepy w których można zakupić naklejki (można w nich również zakupić bazy do albumów i papiery)

Washi Tape

Washi tape to dekoracyjne, papierowe  taśmy klejące. Są one idealne do wykończania kompozycji, np. gdy wiemy że w danym miejscu czegoś nam brakuje. Na rynku jest ich całą masa i z pewnością znajdziecie je również w powyższych sklepach. Często są też nazywane taśmami dekoracyjnymi.

Zdjęcia

No bez tego to nasz album nie powstanie! Przecież to one są przyczyną powstania naszego albumu. Dobrze jest zadbać o to aby były one dobrej jakości. Ja od jakiegoś czasu korzystam z usług Projektogramu i jestem zachwycona jakością ich zdjęć.  Ich zdjęcia mają taką wyjątkową satynową powierzchnię przez co nawet jeśli nakleimy naklejkę w złym miejscu, bez problemu ją odkleimy. Podstawowym atutem ten satynowości jest jednak fakt że nie palcują się i nie brudzą.

Klej i inne elementy

Klej i nożyczki to podstawy o których powinnam zacząć. Jeśli nie macie w domu dobrych nożyczek warto się w takie zaopatrzyć, „dobre nożyczki” to takie które są fajnie zaostrzone. Przyda się też nożyk do tapet, linijka oraz tektura pod cięcie (np. tył bloku technicznego) – jeśli nie masz gilotyny, ten zestaw będzie idealny do jej zastąpienia. Jeśli chodzi o klej to polecam Magic z cienką końcówką. Można go kupić w każdym sklepie plastycznym oraz w każdym ze sklepów przedstawionych powyżej. Dobrze jest się też zaopatrzyć w cienki pisak do opisywania zdjęć lub historii, fajnie gdyby był permanentny.

Powyżej przedstawione elementy to tylko moje must have do tworzenia albumów. Można obejść się bez naklejek i np. wydrukować napisy i inne dodatki 🙂 Można też zakupić dodatkowo inne elementy – tekturkowe dodatki, ćwieki, kwiatki itd. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i Twojego poczucia estetyki 🙂

 

[pb_notice box_border_top_width=”0″ box_border_top_color=”FFFFFF” box_border_left_width=”1″ box_border_left_color=”E15274″ close_button_enable=”0″][pb_notice_first_line]Zapraszam na pozostałe części kursu: [/pb_notice_first_line][pb_notice_second_line]Część 1 – Baza

Część 3 – Tworzenie[/pb_notice_second_line][/pb_notice]