Jeśli przebrnęłaś przez pierwsze dwie części: 1. Baza, 2. Zakupy – teraz przyszedł czas na tą najlepszą według mnie część: Tworzenie 😀

Obklejanie bazy

Zawsze pierwszą czynnością którą robię jest obklejanie bazy zakupionymi papierami. Jak to zrobić? Przydatna w tym wypadku jest gilotyna. Natomiast jeśli takowej nie posiadamy, wystarczy użyć nożyka do tapet i linijki. W jaki sposób? 🙂 Bardzo prosty.

  1. Zaznaczamy na naszym papierze ołówkiem wysokość naszej bazy
  2. Przykładamy linijkę i podstawiamy pod papier tekturę ochronną (aby nie porysować naszego stolika/biurka)
  3. Nożykiem do tapet przecinamy papier „jadąc” wzdłuż brzegu linijki

Jeśli chodzi o szerokość jaką potrzebujemy do obklejenia bazy, wszystko zależy jaką bazę posiadamy. Jeśli mamy taką zbindowaną – trzeba zostawić pasek wolny w miejscu spięcia. Natomiast jeśli sami spinamy album np. kółkami do albumów – wtedy całą bazę obklejamy i na końcu dziurkaczem tworzymy dziurki na kółka.

Zanim nakleimy wszystkie papiery na bazę, dobrze zastanowić się nad konkretnymi stronami i okładkami, które prostokąty gdzie przykleić? Pamiętaj, na okładce najbardziej wyróżniać ma się napis/ tytuł albumu, dlatego bardzo wzorzyste papiery warto dać do środka albumu. Gdy już wszystkie strony obkleimy i zrobimy dziurki do spięcia jeśli ich nie było, pora na następny krok.

Zdjęcia

Rozmieszczenie zdjęć w albumie to bardzo ważna część. U mnie zazwyczaj jest ono tworzone poprzez chronologię wydarzeń. 1 rozkładówka to jeden dzień. Tak jest mi łatwiej. Jeśli natomiast na dany dzień przypada więcej fantastycznych zdjęć, staram się wykonać kilka tricków – dodatkowe przekładki z papierów lub tzw. koszulki gdzie mogę zmieścić również bilety z danej podróży. Oczywiście to jest tylko mój sposób i zachęcam Cię do eksperymentowania i słuchania swojego serca.

Gdy już rozmieścimy mniej więcej wszystkie zdjęcia, wiemy dokładnie gdzie miejsca brakuje i gdzie najlepiej stworzyć „dodatkowy schowek, parawanik, albo przekładkę, aby wszystkie je zmieścić je ładnie w albumie. Polecam wykańczanie brzegów np. brzegowymi dziurkaczami, jeśli takowe posiadasz.

Wszystko gotowe? No to wklejamy! 🙂

Ozdabianie i opisywanie

Ozdabianie i opisywanie to dla mnie największy fun w tym całym zamieszaniu 🙂 Od tego w główniej mierze zależy jaki będzie końcowy efekt tworzonego albumu. Do tej części nadadzą się wszystkie naklejki które kupiliśmy, polecam na początek ozdobić okładkę i później po kolei stronami ozdabiać i opisywać zdjęcia.  Nie będę w tym punkcie pisać nic więcej, bo wszystko zależy od Twojej wyobraźni i tego jaką estetykę lubisz.

Mam ogromną nadzieję że ten cykl 3 wpisów o tym jak stworzyć swój własny wakacyjny album, przybliżył do tworzenia osoby które nigdy nie myślały o stworzeniu albumu 🙂 To naprawdę świetny sposób na zachowanie wspomnień, bo prócz zdjęć możemy zawszeć z nim nasze uczucia 🙂 Bardzo proszę, napisz jeśli stworzysz swój pierwszy album <3

[pb_notice box_border_top_width=”0″ box_border_top_color=”FFFFFF” box_border_left_width=”1″ box_border_left_color=”E15274″ close_button_enable=”0″][pb_notice_first_line]Zapraszam na pozostałe części kursu: [/pb_notice_first_line][pb_notice_second_line]Część 1 – Baza

Część 2 – Zakupy[/pb_notice_second_line][/pb_notice]