fbpx

Jeśli ćwiczysz brush lettering już od jakiegoś czasu i nadal zdarza Ci się, że litery nie wyglądają tak jak powinny, zerknij na moją listę popularnych brush letteringowych błędów i sprawdź, czy nie popełniasz którego z nich.

1. Piszesz za szybko

Brush letteringowe błędy, rozpoczynamy błędem jaki stanowi 50% problemów, z jakimi się spotykam przy nauce brush letteringu. Za szybkie pisanie.

Tak jak pisałam już we wpisie o moich błędach jakie popełniałam, gdy się uczyłam, głównym problemem jest to, że potrafimy pisać szybko długopisem. W rezultacie, ucząc się brush letteringu, mimowolnie piszemy litery szybko. Najlepszym rozwiązaniem jest podejść do tego tak, jakbyśmy dopiero co poznawali litery i ich kształty. Lub zapomnieć o tym jak się pisze, ale z tym jest ciężej i raczej nie polecam 😀

Postaraj się pisać powoli. Litery będą wtedy bardziej dopracowane 🙂

2. Nie kontrolujesz linii do końca

Skoro już piszemy powoli, skupiamy się na każdej linii, pilnujemy grubości i kształtu, to bardzo często, entuzjazmujemy się tym zbyt wcześnie 🙂 Efektem jest coś takiego, jak pokazuję na zdjęciu obok. Z mojego doświadczenia wynika, że problem tkwi tylko i wyłącznie w głowie. Kontroluj linię do samego końca. Jeśli masz z tym problem, i mimo świadomości błędu, nadal nie potrafisz nad tym panować, już spieszę z pomocną radą.

Przy ćwiczeniu liter, z którymi masz problem, postaraj się wyciągnąć linię końcową nieco wyżej 🙂

3. Zapomniałaś o ołówku

Ołówek to podstawowa tworzenia fikuśnych wyrazów i liter. Na samym początku, gdy nie potrafisz jeszcze kreślić ładnych kształtnych liter, polecam Ci, najpierw malować je ołówkiem a potem poprawiać brush penem. Dzięki czemu, nie tylko masz większość pewność siebie (ołówek przecież bardzo dobrze znasz) ale i ćwiczysz kształt dwa razy. Przy okazji, pisząc brush penem, skupiasz się bardziej na grubości linii. Ołówek to nasz sprzymierzeńca 🙂

Więc, jeśli do tej pory myślałaś, że ołówek jest zbędny, to mam nadzieję, że zmieniłaś zdanie 🙂

Podobał Ci się wpis?

Naucz się Brush letteringu bez popełniania popularnych błędów!