fbpx

Jeśli ćwiczysz brush lettering już od jakiegoś czasu i nadal zdarza Ci się, że litery nie wyglądają tak jak powinny, zerknij na moją listę popularnych brush letteringowych błędów i sprawdź, czy nie popełniasz którego z nich.

1. Piszesz za szybko

Brush letteringowe błędy, rozpoczynamy błędem jaki stanowi 50% problemów, z jakimi się spotykam przy nauce brush letteringu. Za szybkie pisanie.

Tak jak pisałam już we wpisie o moich błędach jakie popełniałam, gdy się uczyłam, głównym problemem jest to, że potrafimy pisać szybko długopisem. W rezultacie, ucząc się brush letteringu, mimowolnie piszemy litery szybko. Najlepszym rozwiązaniem jest podejść do tego tak, jakbyśmy dopiero co poznawali litery i ich kształty. Lub zapomnieć o tym jak się pisze, ale z tym jest ciężej i raczej nie polecam

Postaraj się pisać powoli. Litery będą wtedy bardziej dopracowane

2. Nie kontrolujesz linii do końca

Skoro już piszemy powoli, skupiamy się na każdej linii, pilnujemy grubości i kształtu, to bardzo często, entuzjazmujemy się tym zbyt wcześnie Efektem jest coś takiego, jak pokazuję na zdjęciu obok. Z mojego doświadczenia wynika, że problem tkwi tylko i wyłącznie w głowie. Kontroluj linię do samego końca. Jeśli masz z tym problem, i mimo świadomości błędu, nadal nie potrafisz nad tym panować, już spieszę z pomocną radą.

Przy ćwiczeniu liter, z którymi masz problem, postaraj się wyciągnąć linię końcową nieco wyżej

3. Zapomniałaś o ołówku

Ołówek to podstawowa tworzenia fikuśnych wyrazów i liter. Na samym początku, gdy nie potrafisz jeszcze kreślić ładnych kształtnych liter, polecam Ci, najpierw malować je ołówkiem a potem poprawiać brush penem. Dzięki czemu, nie tylko masz większość pewność siebie (ołówek przecież bardzo dobrze znasz) ale i ćwiczysz kształt dwa razy. Przy okazji, pisząc brush penem, skupiasz się bardziej na grubości linii. Ołówek to nasz sprzymierzeńca

Więc, jeśli do tej pory myślałaś, że ołówek jest zbędny, to mam nadzieję, że zmieniłaś zdanie

Podobał Ci się wpis?

Naucz się Brush letteringu bez popełniania popularnych błędów!