Brak weny może dopaść każdego, nie ważne czy zajmuje się malowaniem, rękodziełem czy prowadzeniem bloga. Dlatego zapraszam na wpis w którym pokażę Ci moje 3 sposoby na brak weny!

1. Pinterest

Absolutny numer 1 na rynku wyzwalaczy weny. Co tutaj znajdziesz? Wszystko! Od dekoracji świątecznych po piękne kroje pisma aż do sposobów na przyciągnięcie czytelników na bloga. Serio! Jest to pierwsze miejsce na które wędruję gdy potrzebuję zastrzyku motywacji i pomysłów. Dlatego jeśli nie masz jeszcze konta na Pintereście to naprawdę musisz je założyć! Na czym to wszystko polega?

[pb_blockquote author=”Wikipedia”]Nazwa Pinterest wywodzi się z dwóch słów: „pin” (przypiąć) i „interest” (zainteresowania). Oprogramowanie Pinterestu umożliwia użytkownikowi publikowanie fragmentów wizualnych stron internetowych w jednym miejscu i ich tematyczne segregowanie. Inny użytkownik może „polubić” poszczególne elementy, skomentować je oraz umieścić w swojej kolekcji [/pb_blockquote]

Ciocia wiki wszystko ujęła najlepiej 🙂

2. Wyzwania

Aby ćwiczyć swoją kreatywność, bierz udział w wyzwaniach!

To naprawdę wspaniały sposób na rozbudzenie kreatywności i znalezienie weny. Przykładem mogą być chociażby wyzwania rękodzielcze (np. Liftowanie prac) lub wyzwania fotograficzne. Podam Ci pewien przykład. Od dawna pracuję nad moim warsztatem fotograficznym, jednak od dłuższego czasu brakuje mi weny aby tworzyć ciekawe zdjęcia na bloga. Dlatego też postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu Natalii z bloga JestRudo. Jest to pierwsze moje takie podejście na niemoc fotograficzną więc bardzo proszę trzymać kciuki, bo zostało mi dość mało czasu 🙂

brak weny

3. Chwila wyciszenia

Gdy poprzednie dwie opcje nic nie dały, może pora odpocząć. Czasem bywa tak że wena przychodzi do nas gdy na chwilę usiądziemy z kubkiem ciepłej kawy/herbaty i rozluźnimy się, tak po prostu 🙂 Daj sobie chwilę i nie wymagaj od siebie cudów. Pamiętaj! Odpoczynek i relaks to najlepsze co możesz sobie zaoferować. Ja w takich chwilach siadam na kuchennym blacie i patrze przez okno na sikorki które zaglądają do naszego karmnika (kto mnie obserwuje na instagramie ten wie 😀 ).

 

Dajesz sobie taką chwilę na zaczerpnięcie powietrza? A może ma zupełnie inne sposoby na walkę z brakiem weny? Koniecznie się nimi podziel!

[pb_divider line_width=”500″ line_height=”3″ line_color=”DE5477″ align=”center” margin_top=”10″ margin_bottom=”10″][/pb_divider]

UWAGA OGŁOSZENIE

Zostało tylko 14 dni do zapisu na mój DARMOWY Kurs Online – Proste ale efektowne kartki świąteczne 🙂 Kurs jest przeznaczony dla każdego kto jeszcze nie próbował tworzyć takich kartek 🙂 Więcej o nim w zakładce Darmowy Kurs!