fbpx

Jeśli zadajesz sobie tytułowe pytanie, to od razu przyznam Ci się, że nieraz zadawałam je… sobie samej. Po raz pierwszy zaczęłam się nad nim zastanawiać, gdy wpadłam na pomysł utworzenia kursu online brush letteringu – miałam ogromne obawy, czy to ma sens. Wcześniej uczyłam brush letteringu wyłącznie na stacjonarnych warsztatach. Do każdego uczestnika mogłam podejść i pokazać, jak trzymać brush pen i na bieżąco odpowiadać na pytania. 

Bardzo długo się zastanawiałam, jak przełożyć całą moją wiedzę i jak korygować błędy na nagraniach wideo. Odpowiedź przyszła z czasem, dzięki czemu dziś mogę zaproponować Ci różne formy nauki brush letteringu. Ale po kolei.

Pomysł na kurs online brush letteringu

Jak zwykle, pomysł przyszedł znienacka. Kluczowe było pytanie, jak skorygować błędy, nie widząc, czy ktoś je popełnia? Nagle stało się jasne: pokazując te błędy i ich konsekwencje! Gdy tylko wpadłam na ten patent, do głowy przyszły kolejne i w ten sposób powstał plan na kurs brush letteringu online. Zawarłam w nim całą moją wiedzę i doświadczenia z warsztatów stacjonarnych. Po 3 miesiącach intensywnej pracy wypuściłam moje dziecko w świat i z ogromnym stresem czekałam na opinie kursantek. Z ulgą przyjęłam informację, że nauczanie brush letteringu w formie online sprawdziło się świetnie!

Zatem jeśli chodzi Ci po głowie pytanie, co wybrać – kurs czy warsztaty na żywo, zobacz zestawienie, które specjalnie przygotowałam.

kurswarsztaty
otrzymujesz dostęp do platformy i uczysz się wtedy, kiedy chceszuczysz się na żywo przez 3 godz. trwania warsztatów
dostajesz materiały do druku i drukujesz je tyle razy, ile potrzebujesznie musisz niczego samodzielnie drukować
musisz samodzielnie wybrać i kupić brush peny, ale dostajesz e-booka, w którym opisuję i doradzam, które brush peny wybrać na początek, a które na dalszą drogędostajesz w cenie dwa brush peny i dwa notesy oraz wydrukowane materiały
oglądasz filmy tyle razy, ile chcesznie masz możliwości powtórki tego, co było na warsztatach
w filmach mówię o błędach, jakie można popełnić, abyś się ich wystrzegałaod razu na żywo koryguję błędy, które popełniasz
należysz do grupy wsparcia z innymi uczestnikami kursu, a ja odpowiadam na każde Twoje pytaniemożesz zadać pytania na żywo

Warsztaty brush letteringu – dla spontanicznych początkujących

Warsztaty stacjonarne sprawdzą się idealnie, jeśli lubisz iść na żywioł. Pozwolą Ci rozpocząć przygodę z brush letteringiem bez przygotowań, zakupu brush pena czy innych materiałów. Jedyne, co musisz zrobić, to wpisać w kalendarz datę warsztatu i przyjść. 🙂 W ciągu kilku lat prowadzenia warsztatów zaobserwowałam też, że to świetna forma rozpoczęcia nauki dla osób, które nigdy w życiu nie trzymały w ręce brush pena i tak naprawdę nie wiedzą, czy brush lettering zostanie z nimi na dłużej, czy skończy się na pierwszej randce. 😉 

Warsztaty brush letteringu mają jeszcze jedną wartość – są okazją do wyjścia z domu i spędzenia czasu w fajnej atmosferze. W czasie spotkań panuje tak wysoki poziom skupienia, że nie musisz obawiać się rozpraszającego gwaru. Panuje twórcza cisza.

Wśród uczestniczek warsztatów bywają przyjaciółki czy mamy z córkami, które wspólnie chcą spróbować sił w brush letteringu. Rozważ warsztaty jako patent na prezent, jeśli Twoja bratnia dusza ma zapędy do kaligrafowania. 

Jeśli chcesz rozpocząć swoją znajomość z brush letteringiem właśnie od warsztatów, zerknij do moich planów na kolejne miesiące. Mam nadzieję, że się zobaczymy! A więcej na temat warsztatów przeczytasz też w tym artykule.

Kurs brush letteringu online – dłuższa znajomość dla zapracowanych

Jeśli uwielbiasz się uczyć w domowym zaciszu i wiesz, że brush lettering to dłuższa przygoda, jestem pewna, że kurs online sprawdzi się w Twoim przypadku. Włączasz, kiedy chcesz, powtarzasz, ile razy potrzebujesz i krok po kroku zdobywasz kolejne umiejętności. Możesz z tego zrobić popołudniowy rytuał – przy herbatce, z drukarką pod ręką, oderwać się od pracy i wciągnąć w świat kaligrafii. 

A może wykorzystasz kurs online jako patent na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem? Jeśli tylko zna wszystkie litery alfabetu i umie pisać, z powodzeniem może zacząć ćwiczenie brush letteringu. Dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej spokojnie sobie poradzą.

Nie obawiaj się kwestii korygowania błędów. Wypracowałam metodę na to, by w formie nagrań wideo ustrzec Cię przed nimi. Opinie moich kursantek utwierdziły mnie w przekonaniu, że brush letteringu można z powodzeniem nauczyć się online.

Ciekawa jestem, która forma nauki jest Ci bliższa. Dodam tylko, że jedna nie wyklucza drugiej. Jeśli po raz pierwszy zetkniesz się z brush letteringiem na moich warsztatach, może zechcesz kontynuować naukę we własnym tempie w czasie kursu online

Oto kilka opinii moich kursantek:

Dagmara – https://dagmarasobczak.pl/

Zanim sięgnęłam po kurs brush letteringu Wioli miałam jedną poważną obawę. Czy kurs jest dla mnie, skoro nie mam pięknego charakteru pisma i do tego jestem leworęczna? Czy to nie będzie mnie dyskwalifikowało już na starcie? Na szczęście okazało się, że to nie ma żadnego znaczenia!

Nigdy nie miałam do czynienia z brush letteringiem, więc to była dla mnie nauka od zera i też nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. Wiola bardzo dokładnie tłumaczyła każde zagadnienie. Nawet przez chwilę nie miałam żadnych wątpliwości jaki brush pen kupić na początek, jak go trzymać i jak prowadzić kreskę. Podobało mi się, że w kursie Wiola mówiła o najczęściej popełnianych błędach początkujących i dawała rady jak się przed nimi ustrzec.

Kurs był uzupełniony o ciekawe bonusy, a ja dzięki niemu trenowałam ładne ręczne pisanie. Na ten moment wiedzę z kursu używam przy kreatywnym pakowaniu prezentów, czy prowadzeniu dziennika. Czas spędzony z kursem to była czysta przyjemność. Okazało się, że ręczne, kreatywne pisanie uspokaja myśli i relaksuje! Dodatkowa wartość, której zupełnie nie spodziewałam się, zaczynając kurs.

Nieważne ile masz lat, czym się zajmujesz, która ręką piszesz i jakiej jesteś płci. Jeżeli szukasz nowej umiejętności, która przyda Ci się w pracy kreatywnej, a zarazem rozluźni Twój umysł – kurs brush letteringu jest dla Ciebie! 

Praca Dagmary

Ada

Cześć Wiola! 

Piszę do Ciebie ponieważ chciałabym podzielić się opinią na temat Twojego cudnego kursu. Zaraz gdy się do niego zabrałam i zaczełam część o brush penach, zwróciłam uwagę na to, że mimo nagrywania filmików do szerszej publiczności kierujesz treścią bezpośrednio do mnie, czyli np. musisz, nie zrażaj się, ćwicz itp  choć na początku czułam się z tym dziwnie, może to normalne przy kursach, a ja się nie znam.. Whoo know. Następna rzecz to to, jak tłumaczysz, było to wszystko proste, zrozumiałe i przekazane w luźny sposób.  Cieeńka i guuuuubra, w pewnym momencie sama zaczęłam powtarzać razem z Tobą. Fajnie też że filmiki były krótkie i naładowane konkretną treścią, pracowało mi się super! Chyba największą frajdę sprawił mi moduł 5 o ozdobnikach literek. Generalnie jestem zadowolona z tego, że zdecydowałam się na kupno kursu, dzięki niemu zdobyłam nowe hobby i coś co mnie wycisza i uspokaja oraz nową manie do brush penów, chce mieć jak najwięcej różnych i kolorowych! Dzięki kursowi zaczęłam robić kartki urodzinowe, chciałabym też pójść dalej i zacząć tworzyć coś na akwarelach. Także bardzo Ci dziękuję, za możliwość rozwoju mojej artystycznej duszy <3 
Pozdrawiam i całuję, Zadowolona kursanta Ada! 

PS. Podsyłam moje podziękowanie przelane na kartę za pomocą pięknych literek 🙂

kurs brush lettering online
Praca Ady

Monika

Nazywam się Monika Sikora. Od kilku lat prowadzę fanpage Sikoreczka Handmade na Facebooku , od jakiegoś czasu na Instagramie. Zajmuję się decoupagem i innymi pokrewnymi technikami. Kurs Wioli zakupiłam, aby wykorzystać tą umiejętność do tworzenia pięknych napisów na skrzyneczkach. Nie miałam wątpliwości co do zakupu, ponieważ wcześniej uczestniczyłam w warsztatach, organizowanych przez Wiolę i z których byłam bardzo zadowolona. Wiedza z kursu była ugruntowaniem tego, co już poznałam. W czasie trwania kursu jesteś prowadzona przez Wiolę na filmikach, a wątpliwości możesz rozwiać na live’ie. Jeśli lubisz pisać i chcesz robić to tak doskonale jak Poprawna Optymistka, to nie wahaj się. Wiola jest bardzo ciepłą osobą, która do znudzenia, spokojnym głosem będzie powtarzać po powoli, nie spiesz się no i ćwicz, ćwicz, ćwicz…

Monika

Mam na imię Monika. Hobbystycznie zajmuję się kaligrafią – od jakichś siedmiu lat. Z przerwami. Nie przypominam sobie żadnych obaw związanych z zakupem kursu. Pamiętam ekscytację i ciekawość 🙂 I podziw dla Wioli. Jedna obawa, która pojawiła się później – czyli to, że zapomnę hasło i się nie zaloguję – też była niepotrzebna.  Kurs pomógł mi nauczyć się posługiwać brush penem (którego miałam, ale źle trzymałam), rozwinął moją „literkową” fantazję i wprowadził na drogę nowych inspiracji.
Jeśli zastanawiasz się nad kupnem – Kup. Każda lekcja Wioli jest krótka i rzeczowa. Wystarczy poświęcić pół godziny dziennie, aby zrobić widoczne postępy. Ten kurs online jest wygodną formą nauki brush letteringu. Polecam zarówno tym, którzy w przyszłości wybierają się na warsztaty „na żywo”, jak i tym, co mają już takowe za sobą, jako formę przypomnienia sobie podstaw.

Krystyna

Nazywam się Krystyna Skupińska, jestem fotografem i prowadzę Instagram Foto Kreska
Moje największe obawy, przed zakupem kursu, wiązały się  z tym  że porzucę naukę. Że za trudne to będzie, że znowu słomiany zapał mnie dopadnie i tyle będzie z chęci nauki 🙂
Teraz to ja w każdej chwili myślę o pisaniu 😀 muszę wręcz się od tego odciągać  i ten wieczny dialog w głowie „Krystyno istnieje jeszcze coś poza brush letteringiem” 😀 ja naprawdę się pozytywnie od tego uzależniłam od tego stanu kiedy piszę a moja głowa oczyszcza się ze zbędnych myśli 😀 to jest niesamowite, ja słyszałam jak o tym mówisz ze Cię to relaksuje ale naprawdę  jakoś temu nie dowierzałam. a tu takie coś. Nauczyłam się pisać tak jak zawsze marzyłam. Litery nagle nie są jak na recepcie 😀 tylko takie piękne wyraźne. Ciągle się uczę cały czas ćwiczę 🙂 ale kocham to <3 

brush lettering online
Karty ćwiczeń Krystyny

Jeśli się wahasz to wiedz ze tak prosto i tak świetnie wytłumaczonych podstaw  nie znajdziesz nigdzie 🙂  wiedza w pigułce siadasz włączasz filmik i relaksujesz się 🙂 dla mnie to trochę taka forma medytacji a przy okazji mam mega satysfakcje że uczę się czegoś nowego <3  polecam 🙂  inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją 🙂 a marzenia trzeba spełniać <3  Ja kupiłam ten kurs by ładnie pisać kartki czy listy dla moich klientów 🙂   małymi kroczkami idzie mi coraz lepiej 😀  można pomyśleć że to tylko pisanie 🙂 ale nie  🙂 to uczy systematyczności i daje poczucie i realny przykład że z każdą następną kartką idzie coraz lepiej 🙂 ten progres jest widoczny a to daje takiej silnej wiary w siebie 😀   (ja nie przesadzam, ja to właśnie przeżywam 🙂 )

Ola

Mam na imię Ola. Z zawodu jestem inżynierem, a hobbystycznie tnę papier, brudzę się farbami i relaksuje się przy szydełku i komiksach:) Przed kupnem kursu nie miałam obaw, ponieważ wiedziałam, że warsztaty z Tobą będą strzałem w 10:) Gdy ćwiczyłam regularnie, to widziałam postępy:) moje pismo było coraz lepsze. teraz niestety mam chwilowa przerwę. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem kursu to nie ma nad czym się zastanawiać:)

Kurs Brush lettering online

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kursie Brush lettering online, kliknij w przycisk poniżej: