fbpx

Pomysł na film o brush pen-ach filmy Pentel, zrodził się w momencie rozpoczęcia współpracy z tą firmą. O większości z tych brush penów, nie miałam pojęcia! A wielka szkoda, bo są wśród nich perełki, przy których warto się pochylić.

Postanowiłam, że ta recenzja, będzie również w wersji video, tak abyś mogła zobaczyć je w akcji

Brush pen Pentel Touch – SES15

Gwiazda naszej rodziny! Każdy kto miał do czynienia z brush letteringiem, musiał chociaż o nim słyszeć. Legendy nie kłamią, jest to idealny brush pen dla osób początkujących. Korzystam z niego na moich warsztatach i spisuje się świetnie.

Ma gumową końcówkę, nie za twardą i nie za miękką. Po dłuższym użytkowaniu dostosowuje swój kształt do naszego stylu i kąta pisania. Ma 12 kolorów a jego cena na stronie producenta to 8,50 zł

Brush Pen Artist – SESF30

brush pen pentel

Siostra bliźniaczka Pentela toucha. Mimo, że wygląda jak swój popularny brat, to jej wnętrze jest zupełnie inne. Jej końcówka jest pędzelkowa i jest naprawdę długa! Możemy dowolnie kontrolować grubość kreski. Gruba jest naprawdę gruba a cienka naprawdę cienka.

Na samym początku, gdy zobaczyłam ten pędzelek, obawiałam się, że będzie się wyginać w niekontrolowany sposób. Jak bardzo się cieszyłam, że się myliłam.

Ma jedną wadę – trzeba się jej trochę nauczyć. Gdy naciśniemy zbyt mocno, robi się podwójna kreska. Do wyćwiczenia Jeśli jesteś osobą zaawansowaną, to ten brush pen powinien zwrócić na siebie Twoją uwagę.

Pentel Dual – XSFW34A

bush pen dual

Młodszy ale lepiej wyposażony brat. Ubolewam ponieważ jest dostępny tylko w kolorze czarnym. Grubsza końcówka wygląda troszkę kosmicznie, jednak daje radę. Piszę się nią podobnie, jak innymi tego typu brush penami.

Zazwyczaj jednak, u innych marek, z drugiej strony jest cienkopis. Tutaj mamy miłe zaskoczenie, bo jest to także brush pen. I to jaki! Najcieńszy brush pen z jakim się spotkałam! Końcówka jest twardsza niż w Touchu, ale jego cienka i gruba linia są takie słodkie! Idealne do wypisywania dłuższych tekstów lub np. zaproszeń, kartek itd.

Jedyny problem jaki widzę w tym brushu, to w przypadku grubej końcówki, gdy się mocniej naciśnie, tworzy się dodatkowa kreska. Widać to wyraźnie na filmie.

Czas na większy kaliber, rodziców

Pentel GFL

Pędzelek artystyczny, idealny do brush letteringu, szczególnie do większych projektów ze względu na jego wielkość. Ojciec rodziny, ma końcówkę wykonaną z nylonu i specjalnie ściętą w taki sposób, by się nie rozwarstwiała. Końcówka jest ostra bez względu na czas. Pisząc wolno, mamy jednolity efekt, szybko – powstają smugi, które ostatnio bardzo polubiłam. Jest 10 kolorów i jego tył jest wymienny jak nabój.

Pentel GFKP

gfkp

Matka elegantka! Najdroższa mamunia. (serio najdroższa – 45 zł). Jednak posiada wymienne naboje Jest takim piórem, tyle że w końcówką brush penową. Są niestety tylko dwa kolory, czarny i szary.

Co w niej jest najfajniejsze? Specjalny rodzaj tuszu wodno-pigmentowego. Nie robi takich smug jak ojciec rodziny dlatego bardziej ją lubię. Gładkie płynne linie Tusz bardzo szybko wysycha.

I to już cała rodzina Pentelków! Jeśli dotarłaś aż tutaj, to mam dla Ciebie niespodziankę…

Zniżkę na zakupy wyżej wymienionych brush penów!

Zniżka 10% na brush peny w sklepie: https://www.pentel.pl/shop/
na hasło: poprawna_optymistka

Nie zapomnij wpaść na mój instagram oraz do mojego sklepu, gdzie możesz nauczyć się i doskonalić swój Brush lettering