Pomysł na film o brush pen-ach filmy Pentel, zrodził się w momencie rozpoczęcia współpracy z tą firmą. O większości z tych brush penów, nie miałam pojęcia! A wielka szkoda, bo są wśród nich perełki, przy których warto się pochylić.

Postanowiłam, że ta recenzja, będzie również w wersji video, tak abyś mogła zobaczyć je w akcji 🙂

Brush pen Pentel Touch – SES15

Gwiazda naszej rodziny! Każdy kto miał do czynienia z brush letteringiem, musiał chociaż o nim słyszeć. Legendy nie kłamią, jest to idealny brush pen dla osób początkujących. Korzystam z niego na moich warsztatach i spisuje się świetnie.

Ma gumową końcówkę, nie za twardą i nie za miękką. Po dłuższym użytkowaniu dostosowuje swój kształt do naszego stylu i kąta pisania. Ma 12 kolorów a jego cena na stronie producenta to 8,50 zł

Brush Pen Artist – SESF30

brush pen pentel

Siostra bliźniaczka Pentela toucha. Mimo, że wygląda jak swój popularny brat, to jej wnętrze jest zupełnie inne. Jej końcówka jest pędzelkowa i jest naprawdę długa! Możemy dowolnie kontrolować grubość kreski. Gruba jest naprawdę gruba a cienka naprawdę cienka.

Na samym początku, gdy zobaczyłam ten pędzelek, obawiałam się, że będzie się wyginać w niekontrolowany sposób. Jak bardzo się cieszyłam, że się myliłam.

Ma jedną wadę – trzeba się jej trochę nauczyć. Gdy naciśniemy zbyt mocno, robi się podwójna kreska. Do wyćwiczenia 🙂 Jeśli jesteś osobą zaawansowaną, to ten brush pen powinien zwrócić na siebie Twoją uwagę.

Pentel Dual – XSFW34A

bush pen dual

Młodszy ale lepiej wyposażony brat. Ubolewam ponieważ jest dostępny tylko w kolorze czarnym. Grubsza końcówka wygląda troszkę kosmicznie, jednak daje radę. Piszę się nią podobnie, jak innymi tego typu brush penami.

Zazwyczaj jednak, u innych marek, z drugiej strony jest cienkopis. Tutaj mamy miłe zaskoczenie, bo jest to także brush pen. I to jaki! Najcieńszy brush pen z jakim się spotkałam! Końcówka jest twardsza niż w Touchu, ale jego cienka i gruba linia są takie słodkie! Idealne do wypisywania dłuższych tekstów lub np. zaproszeń, kartek itd.

Jedyny problem jaki widzę w tym brushu, to w przypadku grubej końcówki, gdy się mocniej naciśnie, tworzy się dodatkowa kreska. Widać to wyraźnie na filmie.

Czas na większy kaliber, rodziców 😀

Pentel GFL

Pędzelek artystyczny, idealny do brush letteringu, szczególnie do większych projektów ze względu na jego wielkość. Ojciec rodziny, ma końcówkę wykonaną z nylonu i specjalnie ściętą w taki sposób, by się nie rozwarstwiała. Końcówka jest ostra bez względu na czas. Pisząc wolno, mamy jednolity efekt, szybko – powstają smugi, które ostatnio bardzo polubiłam. Jest 10 kolorów i jego tył jest wymienny jak nabój.

Pentel GFKP

gfkp

Matka elegantka! Najdroższa mamunia. (serio najdroższa – 45 zł). Jednak posiada wymienne naboje <3 Jest takim piórem, tyle że w końcówką brush penową. Są niestety tylko dwa kolory, czarny i szary.

Co w niej jest najfajniejsze? Specjalny rodzaj tuszu wodno-pigmentowego. Nie robi takich smug jak ojciec rodziny dlatego bardziej ją lubię. Gładkie płynne linie <3 Tusz bardzo szybko wysycha.

I to już cała rodzina Pentelków! Jeśli dotarłaś aż tutaj, to mam dla Ciebie niespodziankę…

Zniżkę na zakupy wyżej wymienionych brush penów!

Zniżka 10% na brush peny w sklepie: https://www.pentel.pl/shop/
na hasło: poprawna_optymistka

Nie zapomnij wpaść na mój instagram oraz do mojego sklepu, gdzie możesz nauczyć się i doskonalić swój Brush lettering