fbpx

W tym poście, nie znajdziesz magicznej metody, dzięki której od razu zaczniesz ładnie pisać. Wyćwiczenie ręki jest kluczowe w tej kwestii. Jak ładnie pisać? Pokażę Ci kilka sposobów na naukę oraz kartę do ćwiczeń.

Jak ładnie pisać?

Jest kilka sposobów, które możesz wprowadzić w życie już teraz i Twoje pismo, będzie dużo ładniejsze niż myślisz.

Jeśli piszesz szybko, piszesz niedbale. To całkowicie normalne, przecież się spieszysz. Spróbuj więc pisać powoli i skupiać się na literach które piszesz. Gwarantuje, że jeśli będziesz pisać codziennie powoli, to z czasem, również pisząc szybko, zauważysz różnicę w kształcie liter.

Co można pisać? Najlepiej pisać rzeczy związane z codziennymi czynnościami. Zamiast zapisywać listę zakupów na telefonie, zapisz je na kartce. Może przepiszesz adresy zamieszczone w telefonie, do nowego fajnego notesu? A może, przerzucisz się na kalendarz fizyczny, zamiast tego na komputerze? 🙂 Wszelkie tego typu zabiegi, tylko pomogą w pracy nad własnym charakterem pisma.

Gdy już opanujesz mniej więcej, pisanie powoli, zachęcam Cię do zajrzenia na grupę facebookową Handlettering Polska, którą prowadzą Kinga i Natalia. Można tam znaleźć bardzo dużo szablonów do poprawy własnego pisma <3

Fałszywa kaligrafia

Jak ładnie pisać długopisem i przy okazji nauczyć się podstaw kaligrafii? Z odpowiedzią przychodzi właśnie fałszywa kaligrafia ( ang. faux calligraphy). Co najlepsze, można ją wykonać bez specjalnych narzędzi, wystarczy zwykły długopis.

Fałszywa kaligrafia krok po kroku:

  1. Napisz starannie literę. Postaraj się by była lekko szersza niż zwykle piszesz.
  2. Domaluj kreski w miejscach, gdzie litera powinna być pogrubiona, gdybyśmy ją kaligrafowali. Ściągnij arkusz ćwiczeń na dole postu i potraktuj go jako ściągawkę. Fioletowe linie to właśnie te o których teraz piszę.
  3. Wypełnij miejsce między tymi kreskami. Gratuluję! Właśnie stworzyłaś iluzję kaligrafii długopisem!
fałszywa kaligrafia

Przyznasz, że to nie jest trudne, prawda? Wystarczy tylko chwila cierpliwości, by napis zrobił się ciekawy i ładny.

Życzę Ci ładniejszego pisma, takiego jakiego sobie zamarzysz!

Jak ładnie pisać

Zapraszam też do mojego sklepiku z e-bookami, kursami i kartami ćwiczeń