Project Life jest bardzo popularny na całym świecie. Jednak jeśli jesteś jedną z tych osób które chcą a nie wiedzą jak zacząć Project Life, to ten wpis powstał właśnie dla Ciebie!

Co to takiego Project Life?

Jest to nic innego jak dokumentowanie wspomnień poprzez wkładanie zdjęć i ozdobnych kart do specjalnie podzielonych koszulek. Taki prosty zapis i chyba już wszystko wiadomo? Zatem jak zacząć Project Life ? Potrzeba nam kilku bardzo prostych elementów które wymieniłam w mojej definicji: koszulek, kart, zdjęć i kilku dodatkowych elementów, jednak te trzy to absolutny must have!

Koszulki

Aby zacząć tworzyć potrzebna nam przestrzeń na której mamy tworzyć. W Project Life jest są to koszulki, takie jak do dokumentów – jednak różniące się tym iż są podzielone na mniejsze prostokąty lub kwadraty.  Posiadam album wielkości 6×8 cali, więc moje koszulki są właśnie takiego rozmiaru. Istnieją również koszulki większe i mniejsze, wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i czasu na tworzenie. Ja zakochałam się w tym rozmiarze i chyba nigdy go już nie odpuszczę 🙂 Jeśli nie stać Was na początek na album, polecam kupić same koszulki, zawsze można je spiąć razem wstążką bądź sznurkiem.

Karty

Karty są zdecydowanie najdroższym lub najtańszym elementem tej układanki, wszystko zależy od naszych potrzeb. Dzieje się tak dlatego ponieważ karty można zakupić lub samodzielnie je drukować. Project Life wymyśliła pewna niesamowicie zdolna Amerykanka Becky Higgins i dlatego karty sygnowane jej nazwiskiem są najbardziej popularne i zarazem najdroższe. Polecam jednak kupić jeden taki kitowy zestaw bo naprawdę warto. Jeśli jednak nie stać nas na oryginały, polecam szukać w sklepach „kart do Journalingu” 🙂 Najtańszą formą jest druk darmowych kart których również jest mnóstwo w internecie. Do tego celu postanowiłam stworzyć osobną tablice na pintereście „Free Printable Project Life„, jest tam tego naprawdę mnóstwo więc zachęcam do samodzielnych poszukiwań. Istnieją również grupy na facebooku gdzie dzielimy się darmowymi kartami jak i inspiracjami.

Lista stron i grup z darmowymi kartami:

Zdjęcia

Istnieją dwie szkoły drukowania zdjęć. Jedna to drukowanie zdjęć w wielkości kieszonki, przez co wkładamy karty nie we wszystkie kieszonki. Ja jednak jak widzicie po zdjęciach wolę drukować mniejsze zdjęcia które przyklejam na karty, jest mi tak po prostu wygodniej i według mnie lepiej wpisuje się to w moją estetykę. Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych możliwości technicznych.

Dodatki które warto mieć

Coś co zawsze polecam wszystkim to naklejki! Są idealne do tworzenia ponieważ nie wymagają od nas wielkich umiejętności plastycznych oraz potrafią świetnie dopełnić naszą pracę 🙂 Potrzebny nam będzie również klej i nożyczki, ale to chyba podstawa wszystkich prac rękodzielniczych. Firma Family Portraits oraz Studio forty (dwie Polskie firmy) produkują wspaniałe przezroczyste naklejki które można naklejać na zdjęcia! Szczególnie fajnie to wygląda jeśli drukujemy zdjęcia wielkości kieszonek 🙂

Gdzie to wszystko kupić?

W Polsce produkty do Project Life można kupić praktycznie w każdym sklepie specjalizującym się w Scrapbookingu. Jednak są takie 3 sklepy które uwielbiam i z które z czystym sercem polecam:

  • Family Portraits – Producent u którego kupimy wszystko co potrzebne do Project Life nie musząc przepychać się przez stosy materiałów scrapbookingowych. Prosty sklep i wszystko potrzebne w jednym miejscu.
  • Studio forty Design – gównie dodatki do naszych prac ale i karty znajdziemy w ich asortymencie
  • Scrapki.pl – najbardziej obszerny sklep z największym asortymentem, wyjście poza kategorię Project Life grozi zatraceniem się w scrapbookingowych dodatkach. Czasem jednak naprawdę warto się zagubić bo to jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów jeśli chodzi o oryginalne kity do Project Life.

To jak? Już wiesz jak zacząć Project Life?

No to do dzieła! 🙂

Jeśli ten wpis okazał się pomocny, inspirujący, ciekawy – proszę zostaw po sobie jakiś ślad <3

Polecam: Moje błędy w Project Life