Akcja #leftisalright właśnie się skończyła, a ja wreszcie znalazłam chwilę aby opisać moją skromną historię.

 

Miałam 7 lat gdy trafiłam do psychologa, dlaczego? No bo piszę nie tą ręką co wszyscy 😮 Nie był to pomysł mojej mamy (na szczęście) a pani pdeagog, która zauważyła że maluje i koloruje lewą. W domu historia wyglądała tak, że przekładano mi kredki do prawej, jednak po jakimś czasie przestali, bo ja ciągle przekładałam z powrotem do lewej 🙂 Taka ze mnie buntowniczka była 😀

Później w pierwszej klasie, pani nauczycielka krzyczała na mnie : „Wiola! Ręka!”. Nie było to miłe, szczególnie że dopiero poznawało się swoich rówieśników.

No więc u tego psychologa, ja sobie tylko siedziałam i malowałam. Potem Pani zapytała którą ręką lepiej mi się maluje, ze stresem pokazałam lewą. Na to Pani Psycholog do mojej mamy: „Niech sobie pisze tą lewą, skoro jej wygodniej”. Tak skończył się horror z przekładaniem i pisaniem dwoma rękami. Bo niestety, przez to przekładanie wieczne z ręki do ręki, już sama traciłam orientację którą mam pisać.

Od tego momentu byłam już pełnoprawną leworęczną osobą i siadywałam po lewej stronie ławki, żeby nikogo nie szturchać. Nie miej, horror zwany piórem i pobrudzona ręka towarzyszą mi do dziś. To wtedy usłyszałam od mamy że „niszczę wszystkie pióra i nie mogę nimi pisać”. A teraz proszę, kaligrafuję sobie 😀

Leworęczność jest upierdliwa w niektórych czynnościach, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Czy kiedykolwiek próbowałaś włożyć te takie profilowane nożyczki do lewej ręki? 😀 Mówię o tych nożyczkach które mają ergonomiczne otwory na palce. Ja nie sądziłam że kiedykolwiek cięcie nożyczkami sprawi mi ból! Dlatego tak bardzo lubię nożyczki z Ikei 😀 są proste i oba otwory są takie same – dość dyskryminacji.

Takie sytuacje można mnożyć, dlatego tak bardzo cieszę się że tak wiele z Was wzięło udział w akcji #leftisalright.

Jak obiecałam tak też czynię. Zapraszam Was do lektury leworęcznych zwierzeń.

Wpisy akcji #leftisalright

https://www.instagram.com/p/BmaoIzxlWaB/?tagged=leftisalright

https://www.instagram.com/p/BmqjK6ogjxk/?tagged=leftisalright

 

 

Dziękuję wszystkim za udział w akcji #leftisalright <3 Dziękuję również tym którzy komentowali i wysyłali mi wiadomości! To wspaniałe wiedzieć że jest nas aż tyle! 🙂 Lewa piona!