fbpx
ebook

Tajniki brush letteringu

Wszystko co musisz wiedzieć, by wymiatać w brush letteringu.
Konkretna i praktyczna wiedza bez lania wody!

Tajniki brush letteringu są dla Ciebie jeśli:

  • Znasz podstawy, potrafisz kreślić litery brush penem, ale chcesz
    czegoś więcej.
  • Chcesz poznać nowe narzędzia i materiały, które pozwolą Ci wznieść swoje napisy na nowy poziom.
  • Masz ochotę stworzyć swój alfabet ale nie wiesz od czego zacząć.
  • Potrzebujesz wzorników liter.
  • Chcesz krok po kroku nauczyć się tworzyć kompozycje.

Pierwsze opinie o ebooku:

poprawna-optymistka-bg-1c

Cześć! Jestem Wiola.

Od 3 lat uczę brush letteringu na warsztatach stacjonarnych. Stworzyłam kurs online “Brush lettering dla początkujących” oraz napisałam e-book “Brush lettering Podstawy”.

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz nauczyć się ładnie pisać, to odpowiedź brzmi TAK!

Jestem leworęczna i od dziecka pisałam jak kura pazurem. Pokazuję, że niemożliwe, jest tylko w naszej głowie.

Zawartość ebooka

Narzędzia i materiały

Przed rozpoczęciem pisania, potrzebne są nam wskazówki, z jakich narzędzi warto korzystać, a co sobie darować. Dlatego ten rozdział, jest wypełniony materiałami i narzędziami, z których korzystam i które Kocham!

Kształtowanie swojego stylu

Każdy chce mieć swój charakterystyczny styl, jednak jak do niego dojść? Jest kilka dróg. W tym rozdziale, pokazuję te z których sama korzystam. 

Wzorniki liter

Tworząc wzorniki, chciałam by były jak najbardziej użyteczne. Na każdej stronie znajdują się trzy litery. Sekcja każdej litery jest podzielona na trzy linijki. W pierwszej znajdziesz duże, zazwyczaj bardzo ozdobne litery, w drugiej małe litery idealne do wykorzystania w środku i na początku wyrazu. Na samym końcu, również małe litery, ale do wykorzystania na końcu wyrazu.

Bounce lettering

Bounce lettering to technika umiejętnego układania liter na różnych poziomach, nie w jednej linii. Bardzo często nazywam je skaczącymi lub tańczącymi literkami. Bounce lettering nie jest trudny, jednak na samym początku można się trochę nim zrazić, głównie dlatego, że litery nie wyglądają tak jakbyśmy chcieli.

Światło i cień

Dodawanie cieni i światła do naszych napisów, dodaje im efekt głębi. Na wszystko, co rejestrują nasze oczy, pada światło (jeśli nie pada, to zwyczajnie tego nie widzimy- jest ciemno). Nieodłącznym elementem światła jest cień, w sztukach takich jak malarstwo i rysunek jest to nazywane światłocieniem. W tym rozdziale, powiem Ci jak dodawać cienie i jak akcentować światło na napisach brush letteringowych.

Dobieranie kolorów

Wiem, że teoria kolorów i kompozycje kolorystyczne mogą wydawać się nudne, ale są potrzebne, by zrozumieć jak funkcjonują kolory i jak dobierać je bardziej świadomie. Jeśli znasz zasady, wiesz, jak je wykorzystać na swoją korzyść. Poniżej znajdziesz koło kolorów, możesz je wydrukować i korzystać z niego, gdy będziesz potrzebować wsparcia. 

Elementy rysunkowe

Elementy rysunkowe mogą pomóc w uzupełnianiu kompozycji i uatrakcyjnieniu naszej pracy. Na następnej stronie znajdziesz różne, bardzo proste rysunki, które możesz wpleść w swoją kompozycję. Korzystaj z nich zawsze wtedy, gdy nie wiesz, co dodać w pustym miejscu, które chcesz zapełnić. Pamiętaj tylko: co za dużo to niezdrowo

Tworzenie kompozycji

Kompozycję zawsze rozumiałam tak bardziej po swojemu. Jako że bardzo lubię fizykę, wszystko odnosiłam właśnie do niej. Jeszcze gdy tworzyłam scrapbookingowe kartki. W ebooku opisuję moje małe sposoby na tworzenie harmonijnych kompozycji oraz pokazuję to krok po kroku.

Cena:  79  zł

StoryTajniki

Najbardziej korzystna oferta

Zestaw ebook + pakiet kart ćwiczeń
Zaoszczędź 49 zł kupując w pakiecie i dodatkowo korzystając z promocji!
Pakiet zawiera 3 dostępne osobno w moim sklepie produkty:

W każdym zeszycie ćwiczeń, znajdziesz 40 różnych nazw w 3 wersjach: klasycznej, prostej i fantazyjnej.  120 słów w każdym z nich, co daje łącznie 360 słów !

Cena:  139 zł