fbpx

Gdy tylko dowiedziałam się że Ewa wydaje kolejną książkę, tym razem o paznokciach, wiedziałam że będzie u mnie na półce! Już gdy miałam 8 lat podbierałam lakiery do paznokci mojej Babci, żadne wakacje nie obyły się bez kolorowych ozdób na moich malutkich paznokciach. Do tego dochodziły wariacje kolorystyczne na moich włosach, ale o tym innym razem. Wracając do paznokci, zawsze uwielbiałam mieć je pomalowane, nie tyle zadbane co kolorowe. Rok temu zakupiłam pakiet startowy firmy Semilac i zaczęła się moja przygoda z lakierami hybrydowymi. Lawina ruszyła. Tak więc był trzy powody dla których MUSIAŁAM mieć tą książkę:

 1. Uwielbiam Ewę i jej sposób przekazywania wiedzy
 2. Kocham ozdabiać paznokcie
 3. Jestem kompletną ignorantką i amatorem z dużymi brakami

Czy „Tajniki Paznokci” zaspokoiły każdy z moich powodów?

 

Uwaga! Ewa zaraża optymizmem!

Dokładnie tak! Ewa jest jedyna w swoim rodzaju i mimo swojej wielkości w YouTubowym świecie nadal uczy, nie wymądrzając się. W tej książce przekazuje wiedzę bardzo prosto i konkretnie, przy tym zarażając takim optymizmem że czujesz że Ci się to uda. Po przeczytaniu tej książki czuję że ma ona więcej wiary we mnie niż ja sama

Prócz wiadomych treści, książka przekazuje również wartości niematerialne tzn. dowiesz się że wszystko Ci się uda jeśli tylko poćwiczyć, otworzysz w sobie pudełko z napisem „kreatywność”, oraz uwierzysz we własne możliwości.

tajniki paznokci 2

Do konkretów

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów:

 1. Część 1 – Wiesz
  W tym rozdziale autorka przekazuje sporą dawkę ciekawostek dotyczących paznokci i lakierów, opisuje budowę paznokcia oraz objaśnia podstawowe problemy, przyczyny oraz rozwiązania paznokciowe.
 2. Część 2 – Pielęgnujesz
  Tutaj dowiesz się jak prawidłowo pielęgnować paznokcie, poznasz kształty paznokci i jak je uzyskać, oraz dowiesz się jak uporządkować swoje paznokcie krok po kroku odpowiednimi narzędziami.
 3. Część 3 – Malujesz
  Największa część książki to rozdział o malowaniu paznokci, co wcale nie dziwi Poznasz triki, narzędzia, oraz konkretne zdobienia krok po kroku (jest ich ponad 30!)

„Tajniki Paznokci” są napisane w taki sposób że wiedza wchłania się automatycznie. Jestem ścisłowcem więc uwielbiam gdy coś jest napisane prosto i na temat, a taka właśnie jest ta książka.

Głównym atutem książki prócz ogromnej wiedzy w niej zawartej, jest to jak ona wygląda! Widać że cała ekipa pracująca nad nią włożyła w nią nie mały wysiłek, wszystko wygląda pięknie i ogromnie inspirująco. Nigdy nie widziałam książki która nie byłaby albumem podróżniczym i miałaby tyle pięknych zdjęć co ta. No i ten zapach! Serio oceniam książki po zapachu „Tak naprawdę to nie!!!” – jednak zapach dla mnie to dodatkowy atut (Cześć, jestem Wiola i jestem nałogowym niuchaczem książek… )

Kolejnym dodatkowym atutem tuż po zapachu jest tutaj głos Ewy. Tak… też tak macie że gdy czytacie jakąś książkę a wiecie jak brzmi głos autora, to w głowie słyszycie jego głos? Ja tak mam… dlatego do dziś nie przeczytałam książki „WebShows” Krzysztofa Gonciarza Wracając do tematu… Głos Ewy dodatkowo uwydatnia zawartą w książce wiedzę i po prostu dodaje pewności siebie.

 

Czy „Tajniki Paznokci” są dla mnie?

Dla mnie na pewno! A dla Ciebie? Nie mam pojęcia Ale jeśli: lubisz swoje paznokcie, chcesz o nie prawidłowo zadbać i dodatkowo nauczyć się jak je zdobić, lubisz konkretną wiedzę i potrzebujesz troszkę uwierzyć w siebie w tej dziedzinie, to zdecydowanie TAK!

Jak powtarza Ewa – ta książka jest pod wieloma względami wyjątkowa. Po pierwsze, nie ma jej w żadnej księgarni, można ją zakupić tylko na dedykowanej stronie internetowej (www.tajnikipaznokci.pl). Dodatkowo, każdy sprzedany egzemplarz to jeden obiad dla potrzebującego dziecka, ponieważ wydawnictwo Altenberg wspiera/współpracuje z „Pajacykiem”. Win Win! Ty masz ładne i świadomie zrobione paznokcie a potrzebujące dziecko obiad! Czyż to nie jest fajne?

Co bym dodała

Mam jedną mała uwagę dla Ewy i nie jest to żadne czepialstwo, tylko mała wskazówka Otóż czytając książkę i krok po kroku różne czynności jakie trzeba wykonać, czy to pielęgnacyjne czy to czysto lakierowe, przyszło mi do głowy że fajnie by było gdyby przy niektórych dołączyć QR kod, a po jego wczytaniu pokazałby się film instruktażowy Co o tym sądzisz? A może to tylko takie jakieś moje zbyt kreatywne myślenie? Daj znać!

No i brak zakończenia, może to też takie moje widzimisię – ale chciałabym na końcu przeczytać coś w stylu : Teraz idź i maluj, maluj i maluj, a będziesz potrafiła wszystko

Co myślicie o tej pozycji? Macie? Czytacie? Jakie macie opinie? A może zamierzacie kupić „Tajniki Paznokci”?