Nie od dziś wiadomo że taniec pomaga pozbyć się stresu i wprawia ludzi we wspaniały nastrój. Jednak taniec potrafi dać człowiekowi o wiele więcej, szczególnie kobiecie! Dlaczego taniec jest ważny?

Ja i taniec

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się dość wcześnie bo już w podstawówce. Razem z przyjaciółkami chodziłyśmy na wakacyjne darmowe zajęcia do MOKu. Bardzo nam się to spodobało i później przez całe dnie ćwiczyłyśmy choreografie do różnych piosenek 😀 Pamiętam że wyśmienicie się wtedy bawiłam i miałam ogromną motywację by ciągle uczyć się czegoś nowego. Później przyszło gimnazjum i jakby całe życie zaczęło się na nowo, nowi znajomi, nowa szkoła itd. Okazało się że niedaleko w innym MOKu odbywają się zajęcia tańca towarzyskiego, jedynym problemem był u mnie brak partnera. Jakieś to były emocje gdy chłopak który mi się podobał zgodził się 😀 Pamiętacie te pierwsze miłości i emocje z nimi związane? 🙂 Wracając do tańca – zaczęłam się w ten sposób uczyć tańca towarzyskiego i do dziś pamiętam kroki 😀 tak! z tym jest jak z jazdą na rowerze – nie zapomina się – przynajmniej w moim wypadku.

Jednak później było już tylko liceum, poznałam mojego teraźniejszego Męża i jakoś tak z tańcem łączyły mnie tylko dyskoteki. Ciągle jednak ciągnęło mnie do tańca i do dziś, gdy jestem sama w domu – włączam muzykę i szaleję na „parkiecie”. Nadal mam ochotę zapisać się na jakieś zajęcia, jednak nie wiem jak przekonać Męża aby zaczął chodzić ze mną… Może masz jakieś pomysły?

Co daje taniec?

Taniec to nie tylko wspaniały odstresowywacz (tak wiem że nie ma takiego słowa 😀 ) ale też bardzo pomaga kobietom. Jeśli jesteś jedną z tych kobiet które mają problem z pewnością siebie to koniecznie powinnaś spróbować tańca. Ja jestem niestety w tej grupie kobiet które mają problem z poczuciem własnej wartości, a taniec pozwala mi nie tylko na wyrażanie siebie ale i na poczucie swojej wewnętrznej siły.

W zeszłym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć na konferencji nowo otwartej szkoły tańca Egurrola Dance Studio w Katowicach i poznać jego założyciela. Musze Ci powiedzieć że było to fantastyczne spotkanie o którym jeszcze długo będę pamiętać. Od niego właśnie dowiedziałam się ze nie tylko dla mnie taniec jest ważny, ale wiele kobiet przychodzących na zajęcia pierwszy raz, jest bardzo nieśmiała i ma problemy z poczuciem własnej siły i wartości – taniec pomaga im w tym i po kilku zajęciach już są innymi kobietami, pewnymi siebie i swojego seksapilu.

Podsumowując, co daje taniec:

  • pewność siebie
  • wzmocnione poczucie własnej wartości
  • poczucie wewnętrznej siły
  • odkrycie własnego seksapilu
  • poczucie kobiecości

To nie kolejna szkoła tańca

Egurrola Dance Studio to nie kolejna szkoła tańca. Jak się dowiedzieliśmy na konferencji, jest to placówka oświatowa z obozami, imprezami, turniejami i wszystkim tym co wokół tańca ważne, a najważniejsza jest grupa ludzi których łączy wspólna pasja. Dzięki tej szkole możemy poczuć ducha tańca i uczyć się od prawdziwych profesjonalistów. Kadra jest specjalnie wyselekcjonowana o co dbają władze szkoły. Nauczyciele nie tylko uczą innych ale ciągle uczą się sami np. wyjeżdzają na specjalne szkolenia za granicę. A to wszystko po to aby mieć pewność że zajęcia są na prawdziwie mistrzowskim poziomie. Jak to na placówkę oświatową przystało, często odbywają się kontrole na zajęciach – sprawdzany jest odpowiedni poziom i atmosfera.

Nie da się ukryć że zajęcia dedykowane dla dzieci są najbardziej oblegane, ale i te kobiece cieszą się coraz większą popularnością. Raz w roku na organizowanych Mistrzostwach Egurrola Dance Studio – jest specjalnie dedykowana kobietom kategoria – Ladies Challenge! Gdzie grupy kobiet rywalizują ze sobą o miano najlepszych 🙂 Podobno hitem w tej szkole są zajęcia tańcu na obcasach 😀 sama bym się na takie przeszła 🙂 Cieszę się ogromnie że ktoś wreszcie zauważył że taniec na obcasach nie jest łatwy  !!!

To by było tyle na temat tańca z mojej strony. Od Egurrola Dance Studio dostałam 3 podwójne zaproszenia na zajęcia w ich placówce w Katowicach, które rozdam na moim instagramie. Już dziś pojawią się tam zasady konkursu 🙂

Napisz proszę czy miałaś swoją przygodę z tańcem? Jestem ciekawa jak wiele z nas próbowało swoich sił w tańcu i czy dla Ciebie taniec jest ważny ? 🙂