Wiem że dziś dopiero 1 grudnia i do Świąt zostało jeszcze masa czasu, ale warto już teraz zaplanować Świąteczne zadania.

Zaplanuj Święta już teraz

Jeśli chcesz zadbać o siebie na Święta, to zaplanowanie Świątecznych zadań jest jednym z głównych zadań na najbliższe dni. Święta to nie byle okazja, to magiczny czas w którym nie tylko spotykamy się z mniej lub bardziej lubianą rodziną, ale i czas magiczny. Czas w którym wiele ludzi zatrzymuje się i zaczyna dostrzegać własne życie. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie zadań aby mieć jak najwięcej czasu dla siebie i swojej rodziny.

Co warto zaplanować?

  • prezenty – zarówno kupno i jak i pakowanie
  • domowe porządki
  • dekorowanie – choinka to przecież tylko szczyt góry lodowej
  • zakupy – nie warto czekać z tym na ostatni moment!
  • pieczenie ciasteczek
  • przygotowanie Świątecznych dań

Zadbaj o siebie

Gdy już zaplanujesz wszystkie kłopotliwe porządki i zadania, czas abyś usiadła i w kilku miejscach w kalendarzu dodała czas dla siebie bądź dla rodziny 🙂 To może być 30 min, poświęcone na wypicie herbaty z książką w ręku lub dobrą gazetą w ręku. A może wolisz poświęcić 1 h na miły spacer z Mężem? Cokolwiek sprawi że poczujesz się dobrze, zaplanuj to! Pamiętaj że w Świętach najważniejsza jest rodzina <3

Nie przesadzaj z przygotowaniami

Święta są okresem gdzie sami sobie narzucamy ogromne tempo i ilość zadań, zanim coś zaplanujesz zastanów się czy aby na pewno musisz to robić? Czy musisz kupić 5 kg ryb i wszystkie opanierować, usmażyć ( stać przy patelni cały dzień) po to aby potem połowa z tego została niezjedzona? Czy musisz po raz dziesiąty w tym roku myć okna mimo wichury i śniegu za oknem? Jestem pewna że 3 blachy ciasteczek wystarczą, po co piec kolejną?

zadbaj o siebie

Zastanów się nad tym i pamiętaj o sobie w tej gonitwie, spraw aby przygotowania do świąt zaczęły cieszyć a nie przyprawiać o drżenie serca ze stresu że czegoś nie zdążysz. Pamiętaj że jesteś ważna i zadbaj o siebie <3