Bywają dni które chcemy przespać. Są tez takie przez które czujemy brak sensu lub rutynę całego życia. Nie musi tak być! Wystarczy tylko chwila aby odmienić swój dzień.

Małe chwile składają się na cały dzień, a dni składają się na nasze życie. Warto rozjaśniać te dni aby w końcu i nasze życie było jasne! Nie musisz wcale ustalać całego swojego dnia aby był on pozytywny. Wystarczy jeden mały moment w tym dniu aby słońce zaświeciło nam nad głowami. Oto kilka bardzo prostych punktów, każdy z nich możesz zrobić w każdej chwili.

1.Daj innym powód do radości

Sposobów na narysowanie uśmiechu i wdzięczności u innej osoby jest bardzo dużo i nie muszą być naznaczone fajerwerkami. Wystarczy że przepuścisz kogoś w kolejne w super markecie albo uśmiechniesz się życzliwie do obcej osoby. Widzisz staruszkę która idzie w tą samą stronę co Ty i niesie ciężkie toboły? Pomóż jej! Tym samym sam pomożesz również sobie. Dawanie innym radości nie tylko czyni nas lepszymi ludźmi ale czyni nas też szczęśliwszymi ludźmi.

2. Zadzwoń do przyjaciela

Kiedy Abraham Bell w marcu 1876r.  przeprowadził pierwszą w historii rozmowę telefoniczną, pewnie przez głowę mu nie przeszło że jego wynalazek prawie 150 lat później będzie służył bardziej do pisania niż gadania.

  • MR. WATSON, COME HERE, I WANT YOU
  • I can hear you!
  • I can hear the WORDS.

Kiedyś telefonowało się z tęsknoty, z chęci porozmawiania z drugim człowiekiem. Telefon miał jednoczyć rodzinę rozsianą po całej Polsce i nie tylko. Cóż to były za czasy gdy babcia wołała bo jakaś ciotka z dalekiego lądu dzwoniła! Jako dziecko bardzo lubiłam nasz stacjonarny telefon, mogłam w zimie zadzwonić do koleżanki: „Natala idziemy dzisiaj na sanki za cmentarz?”. Dziś dzwonimy do siebie tylko gdy jest jakaś „sprawa”. Kiedy ostatnio zadzwoniliście do kogoś tak po prostu, żeby pogadać?  Jest to jeden z tych magicznych sposobów na poprawę nastroju który możemy zrobić nawet stojąc w korku (oczywiście używając głośnomówiącego trybu!). Nie pisz na facebooku „co u Ciebie?” – zadzwoń i zapytaj! 

Oczywiście najlepiej byłoby się po prostu spotkać – jednak jak wspomniałam: wymieniam tutaj sposoby które możesz zrobić w każdej wolnej minucie 😉

3. Zatrzymaj się

Rano wstajesz, jesz śniadanie, sprawdzasz maile i inne socjalne kanały informacji. Biegniesz do pracy, pracujesz, po drodze z pracy wchodzisz do sklepu na zakupy. Robisz obiad, sprzątasz, zajmujesz się dziećmi i znów jest noc. Proponuję Wam coś co zajmie dosłownie 5 minut – chociaż  5 minut w tym wypadku to bardzo długo! Zatrzymaj się! Popatrz dookoła siebie, zobacz co w pośpiechu Cię mija. Może to oklepana ale nadal podnosząca na duchu urocza para zakochanych staruszków? Może to ptak wylądował gdzieś niedaleko Ciebie i przypatruje Ci się? A może jakieś dzieci wesoło bawią się na placu zabaw? A może jest ktoś obok kto potrzebuje pomocy lub uśmiechu drugiej istoty? Wokół nas jest wiele radość – wystarczy zatrzymać się i ją dostrzec. To przecież tylko 5 minut, prawda?

4. Napij się

Gorące napoje ( w zimowym czasie szczególnie) w bardzo specyficzny sposób podnoszą poziom naszych endorfin. Gorąca czekolada robi to w wyjątkowy sposób! A poza tym:

„Znasz kogoś, co jak mu powiesz: „Ej, chodźmy na kremówki gorącą czekoladę”, to mówi „Nie, stary, nie lubię kremówek Gorącej czekolady”. Kremówki są Gorąca czekolada jest pycha!”

Amerykańscy naukowcy już nie jednokrotnie dowodzili że w czekoladzie są hormony szczęścia. I nie ważne czy lubisz tą ciemną, gorzką i gęstą czy tą mleczną, pyszną z bitą śmietaną! Ja mam zawsze schowaną chociaż jedną saszetkę 😮

5. Przytul się

Podobno trzeba dziennie przytulać 3 osoby żeby być szczęśliwym – ja uważam że do poprawienia humoru w pochmurny dzień wystarczy nawet jeden przytulas. Kogo przytulić? Ano możliwości jest bardzo wiele – od męża i dzieci po zupełnie obce osoby na przystanku bądź w sklepie. Tego drugiego raczej nie polecam ponieważ może to zostać błędnie zinterpretowane. Radzę zacząć od męża, dzieci i zwierzaków domowych. Natomiast jeśli chcecie połączyć punkt 5 z punktem 1 to najbardziej wdzięczną osobą którą możemy przytulić jest nasza mama. Przytulajcie się!

6. Powiedz komuś Kocham Cię

To słowo (a raczej sentencja czy coś) daje niezwykłego radosnego kopa. Z pewnością macie wokół siebie ludzi których Kochacie (nawet mogą być nie ludzie), przekazanie im tej informacji słownie, mimo że sprawa jest oczywista – przynosi pozytywne skutki. Przecież nasz mąż wie że go kochamy nie? Tak samo dzieci, rodzice, dziadkowie, przyjaciele. A jednak, gdy wypowie się te słowa prosto w oczy (bądź przez telefon – patrz punkt 2) to gwarantuje że mocno się uśmiechniecie a przy okazji wasz rozmówca również. Miłość to wspaniałe uczucie, często zapominamy jednak okazać to uczucie naszym najbliższym. Oczywiście można również kupić kwiaty, zaśpiewać piosenkę lub napisać wiersz ukochanej osobie – jednak te słowa możemy powiedzieć zawsze, bez uprzedniego przygotowania.

 7. Puppies! 

Tego podpunktu chyba nie muszę Wam rozwijać… Po prostu – szczeniaczki! One poprawią humor w każdy dzień, niezależnie od poziomu złego humoru. Nieważne czy to będzie szczeniak psa, kota, królika (!!!!) Puppies żądzą! Oczywiście najlepiej byłoby znaleźć je i się z nim potarzać po dywanie – ale nawet jeśli tylko je wygooglujemy to poprawią nam humor!

Żebyście powrócili do swojego dnia w bardziej pozytywnym nastroju, podaruję Wam właśnie teraz podpunkt 7!

 

 

Koniecznie podzielcie się swoimi sposobami na ponure dni!