Każdy ma takie miejsca które chciałby zobaczyć. Nie jestem wyjątkiem, mam ich 5. Jestem osobą dość rezolutną i z pewnością optymistyczną, dlatego moje marzenia są barrrdzzzooo duże, szczególnie kosztownie dużżeee. Jednak gdzieś
kiedyś ktoś że „Jeśli nie przerażają Cię Twoje marzenia, to znaczy że są zbyt skromne”. No więc pojechałam po bandzie 😉 Jesteście ciekawi? Zapraszam Was na podróż dookoła świata! Oto 5 miejsc które chcę zobaczyć !

Nowa Zelandia

Dlaczego? Bo jest zielono! I jest dokładnie tak jak człowiek powinien żyć – w naturze.
Nowa Zelandia składa się z 2 większych wysp i wielu mniejszych. Ten kraj to istny cud natury, 90% tamtejszej przyrody to gatunki endemiczne (czyli nigdzie indziej nie występujące). Największy obszar Nowej Zelandii pokrywają góry i wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe. Jest to kraj w którym poza nietoperzami nie ma innych, naturalnie występujących ssaków!  Jest to kraj niewątpliwie fascynujący. Moje marzenia o wybraniu w ten zakątek świata pojawiły się zaraz po zobaczeniu „Władcy Pierścieni”.

Jeśli chcecie bardziej zgłębić ten zielony zakątek świata, polecam blog Nasza Nowa Zelandia . Jeśli natomiast jesteście fanami Śródziemia, koniecznie musicie zobaczyć New Zeland – The Lord of the Rings Locations Myślę że po tym wszystkim nie będziecie się dziwić dlaczego to miejsce znalazło się wśród miejsc które chcę zobaczyć.

Zorza Polarna

Tak, wiem że to nie jest miejsce a zjawisko. Jest to moje marzenie odkąd tylko pamiętam. Dlaczego nie wymieniłam konkretnego miejsca? Bo nie ważne jest dla mnie miejsce, ważny jest dla mnie fakt żeby ją zobaczyć, tak na żywo, własnymi paczajkami! Istnieje kilka krajów w których można zaobserwować to niewiarygodne zjawisko. Jednak uważa się że północne obszary Norwegii są najlepsze do poszukiwań tego wspaniałego zjawiska. Aby zobaczyć Zorzę trzeba być takim troszkę tropicielem, jest to bowiem zjawisko natury i to na nią jesteśmy w tych poszukiwaniach skazani. Na zobaczenie Aurory ma wpływ nie tylko miejsce i czas ale i parametry powietrza. Statystycznie największe szanse są zobaczenia jej w grudniu między 18:00 a 1:00. Istnieje specjalna aplikacja pomagająca w poszukiwaniach! Serio! Nazywa się „Norway Lights”. Warto poczytać troszkę więcej na ten temat na stronie Oficjalnego przewodnika turystycznego po Norwegii. 

Nowy York

Jest to jedyne konkretne miasto na mojej liście. Odkąd pamiętam, kultura Amerykańska zawsze była stałym gościem w moim życiu dlatego Popkultura bardzo mocno się u mnie zakorzeniła. Gdy człowiek tyle się naogląda i nasłucha o tym Nowym Yorku, to chciałby tam pojechać i zweryfikować to wszystko. I to jest główny powód dla którego chcę pojechać do Big Apple. Te wszystkie budynki, mosty, ulice, wszystko to widywało się tylko w filmach i serialach. Kto nie chciałby się przejść ścieżkami ulubionych bohaterów?
Jeśli tak samo jak ja, kochacie filmy i seriale, koniecznie zajrzyjcie na Blog Wędrownych Motyli, gdzie znajdziecie filmowy Nowy York 🙂 Natomiast Magda z bloga Little Town Shoes pokazuje Najwspanialsze sceny z Nowego Yorku (serdecznie polecam całego bloga Magdy który jest głównie o Nowym Yorku).

Szwajcaria

Szwajcaria jest niewątpliwie jednym z najbogatszych i najlepiej działających krajów świata. Nie bez przyczyny powstało powiedzenie „Chodzić jak szwajcarski zegarek”. Co ciekawe, ten kraj nie ma oficjalnie żadnej stolicy! Jednak to co najbardziej mnie pociąga w Szwajcarii to jej walory przyrodnicze. Wysokie góry, doliny, jeziora i dużo spokoju. Posiada ona wiele Parków Narodowych i rezerwatów które z pewnością trzeba odwiedzić. Szwajcaria jest niewątpliwie najmocniejszym punktem w mojej liście ponieważ leży najbliżej Polski! Jeśli jeszcze macie jakieś wahania, czy odwiedzić ten kraj, zobaczcie 15 powodów by odwiedzić Szwajcarię. 

Hiszpania

Och, słoneczna Hiszpanio! Jak ja pragnę Cię odwiedzić z moimi wiecznie zimnymi stopami i smyrać sobie nimi w twoim gorącym piasku! 🙂 Zaczęłam rozmyślać gdzie dokładnie w tej Hiszpanii chciałabym się znaleźć i po głębszym zastanowieniu się, chciałabym zwiedzić przynajmniej jakąś większą część tego wspaniałego kraju o ile nie cały. Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów. Ale ten kraj to nie tylko piękne plaże i cudowna woda, to także wspaniałe zabytki i nie przeciętna przyroda. Któż nie chciałby zobaczyć Barcelony czy Madrytu? Dwa wspaniałe miasta a tak różne! Nie mówiąc już o wspaniałej Galicji czy Aragonii. No cud, miód i orzeszki do tego jeszcze. Więcej o atrakcjach Hiszpanii możecie znaleźć na stronie Hiszpania Portal.

Co znajduje się na Wszej liście miejsc które chcecie zobaczyć. Może niektóre z moich są kompatybilne z Waszymi? A może są zupełnie inne? Koniecznie podzielcie się tym w komentarzu! 🙂