fbpx

Prościej już naprawdę się nie da! Jeśli zawsze chciałaś zrobić piękny album z wakacji, ale ciągle za uchem słyszałaś „Przecież nie masz do  talentu” – to koniecznie zignoruj ten głos!Przeczytaj ten krótki i konkretny wpis i działaj ze swoim albumem – stwórz najprostszy album DIY ever!

Czego potrzebuje?

Kilku bardzo prostych rzeczy:

  1. Wydrukowanych zdjęć – ja swoje drukuje w Persalo, ponieważ pasują idealnie do kwadratowych koszulek które zakupiłam
  2. Koszulki do „Project life” – jest ich masa, jednak ja wybrałam te kwadratowe, na jedno zdjęcie
  3. Naklejek, takich które lubisz, podobają Ci się i posłużą do idealnego wykończenia albumu
  4. Białego bloku technicznego – najlepiej takiego dobrej jakości
  5. Długopis, cienkopis lub inne piszące medium oraz klej i nożyczki.
  6. Okładki w formie segregatora, lub wstążeczka spinająca koszulki.

najprostszy album

Jak to się robi?

Najprostszy album wcale nie musi być nudny i minimalistyczny. Kroki które trzeba wykonać są naprawdę banalnie proste i mam nadzieję że dzięki tym podpunktom, w końcu stworzysz swój pierwszy wakacyjny album.

  1.  Pierwszy krok jest zawsze najcięższy, tym razem nie jest inaczej. No bo przecież najciężej jest się z motywować. Ile razy chciałaś wywołać zdjęcia z wakacji ale przytłaczała Cie ilość? Albo po protu, zostały zapomniane na dysku? Z tego powodu poczyniłam kilka konkretnych kroków: nie robię już miliona zdjęć z wakacji oraz zawsze robię album ze zdjęciami w formie fizycznej. Dzięki czemu, kiedykolwiek mnie ktoś odwiedzi – mogę bez przekopywania się przez pliki, dać mu piękny album (bo każdy zrobiony ręcznie album jest piękniejszy od gotowca!!!), nasycony zdjęciami i wspomnieniami.
  2. Drugim krokiem jest wywołanie lub wydrukowanie zdjęć oraz wybór odpowiednich koszulek. Ja szczerze polecam te kwadratowe, jednak przy niektórych zdjęciach ciężko było ładnie wykadrować ujęcie aby zmieściło się w instagramowym formacie.
  3. Zakupienie ozdób w postaci naklejek i kupienie odpowiedniego pisadła to jedna z przyjemniejszych rzeczy podczas tworzenia. Uważaj! Przeszukiwanie stosów naklejek w różnych sklepach może prowadzić do zatracenia w czasie, a wtedy nawet Doktor Who nie pomoże. Jeśli jednak jesteś typem totalnej minimalistki, może okazać się że naklejki są totalnie zbędne.

Tworzenie! Czyli najwspanialsza część Gdy już wszystkie twoje zakupy (naklejki, albumy, koszulki…) przyjdą i zdążysz je wszystkie obmacać i powąchać (ja wącham, a co!). Nastaje ten moment – co teraz? Jak to wszystko złożyć do kupy?

Prawda jest taka, że każdy musi stworzyć swój rytuał tworzenia albumów, tak aby był to nasz personalny album

Zawsze gdy zlecasz komuś tworzenie albumów ze swoich zdjęć, pamiętaj że nigdy nie odda on tych emocji które w Tobie były.

Jednak aby ułatwić Ci zadanie, powiem Ci jak ja to robię
Wkładam koszulki do segregatora, następnie układam zdjęcia chronologicznie. Wkładam zdjęcia, lub przycięte do rozmiaru koszulki karty z bloku technicznego albo wizytówkowego. Układam wszystko aby miało dla mnie sens jedne (mniejsze zdjęcia) przyklejam na papier i dopisuję kilka słów, inne wkładam samodzielnie do koszulki. No i na koniec – naklejeczki, ozdóbeczki i inne dodatki.

Mam ogromną nadzieję że wreszcie zrobisz swój najprostszy album wakacyjny i będziesz się nim chwalić na prawo i lewo! Bo dlaczego nie?
Koniecznie napisz w komentarzu czy już kiedyś taki album robiłaś? A może próbowałaś?