Jest kilka praktycznych i szybkich sposobów aby sprawić by Twój dom nabrał świątecznego nastroju już w ciągu 1h! 🙂 Ciekawa moich sposobów na wielkanocne ozdoby? Zapraszam!

Wyciągnij karton z napisem WIELKANOC

Nie wiem jak Ty, ale ja mam karton na każdą okazję! Siedzą sobie grzecznie na strychu i czekają na swój czas w roku. Nie dawno spakowałam karton pt: Grudzień. Czas odpakować ten z napisem Wiosna 😀 Jeśli nie masz takiego kartonu to bardzo polecam Ci go stworzyć. Ja przez lata kolekcjonuję ozdoby świąteczne, nie mam ich zbyt dużo ale zawsze wybieram takie które najbardziej przemawiają do mojego serca. Ważne aby kupować i dawać do kartonu to co nas cieszy najbardziej i to co przetrwa lata. Jestem pewna że masz już takie karton z napisem „Boże Narodzenie”, dlaczego więc nie stworzyć takiego na Wielkanoc?

wielkanocne ozdoby

Idź do Biedronki!

Albo do innego marketu który jest w pobliżu Twojego domu. Jeśli nie masz takiego kartonu, lub dopiero chcesz zacząć go komponować, to jedyna opcja. Jestem pewna że zostały tam jeszcze świąteczne ozdoby. Jednak pamiętaj by nie przesadzać! Minimalizm jest nadal trendy. Kup garść gałązek i ozdób jajeczkami, albo jakąś wiosenną roślinę… Oto rzeczy które warto kupić w markecie:

  • rośliny doniczkowe
  • wianek
  • wiosenny obrus/ bieżnik/ serwetki
  • małe dodatki które postawią kropkę nad i
  • tulipany!
  • gałązki
  • coś do pomalowania jajek 🙂

Nie kupuj za dużo i pamiętaj! Kupuj to co zostanie z Tobą na lata… Nie warto produkować dodatkowej góry śmieci na naszej planecie.

Koniecznie kup świeże kwiaty

Bez świeżych kwiatów w wazonie nie czuję wiosny, tak już mam. Ma to swoje plusy i minusy, ale największym plusem jest to, że nawet gdy kupię tulipany w zimie, czuję że mam w domu wiosnę 🙂 Mamy w Polsce taki zwyczaj, że kupuje się gałązki na Wielkanoc, bardzo lubię ten zwyczaj i nigdy go nie omijam. To jest jeden z tych nielicznych dni w roku gdy odwiedzam targowisko. Tam zawsze można znaleźć cudowne, pachnące gałązki i bazie! Któż nie lubi bazi?

Stwórz coś swoimi rękami

DIY w internecie naprawdę jest sporo, a tych świąteczno króliczkowych naprawdę masa! Poniżej znajdziesz link do mojej tablicy na Pinterest 😀
[pb_button src=”https://pl.pinterest.com/Viol/wielkanocne-diy/” text_color=”FFFFFF” bg_color=”E05175″]Wielkanocne DIY[/pb_button]

A czy Ty, masz już swoje Wielkanocne ozdoby? 🙂