fbpx

W poprzednim wpisie dowiedziałaś się co nieco o podstawowym elemencie każdego albumu – Bazie. Dziś będzie nieco bardziej kolorowo, ponieważ przedstawię Ci produkty i elementy które będą pomocne w stworzeniu Twojego wakacyjnego albumu. Twój wakacyjny album – co kupić ? O tym właśnie przeczytasz poniżej.

Papiery scrapbookingowe

Jeśli już zaopatrzyłaś się w swoją bazę (wybrałaś), warto byłoby ją obkleić jakimś ładnym papierem Tutaj przychodzą z pomocą specjalistyczne papiery do scrapbooking`u. Na rynku jest ich cała masa! W samej Polsce jest już kilkanaście firm które produkują swoje własne papiery, a co dopiero w Ameryce która jest kolebką tej techniki? Strach pomyśleć Co warto wiedzieć o papierach? Większość papierów jest sprzedawana w wielkości 30×30 cm lub 15×15 cm. Warto zwrócić na to uwagę gdy je kupujemy i dokładnie zmierzyć naszą bazę oraz ilość potrzebnych papierów. Papiery te są projektowane kolekcjami – czyli każda kolekcja składa się z kilku papierów (zazwyczaj 6) pasujących do siebie kolorystycznie i stylistycznie. Dlatego też polecam do albumów kupować zestawy kolekcji, jest to bardzo pomocne, gdyż nie musimy się zastanawiać czy wszystko będzie do siebie pasować, mamy pewność że będzie Jeśli kupujemy zagraniczne papiery (np. firmy Echo Park) i skusimy się na całą kolekcję, dostajemy nie tylko papiery ale również arkusze naklejek które świetnie nadają się do tworzenia albumu.

Kolekcje papierów które polecam do tworzenia wakacyjnych albumów:

Naklejki

Tą kategorię postanowiłam podzielić na kilka rodzajów:

  1.  Naklejki kolekcji – czyli te które najbardziej pasują do papierów które zakupiliśmy. Jeśli jednak nie były takie dostępne to żadna katastrofa, w sklepach jest tyle różnego rodzaju naklejek że spokojnie coś dobierzesz
  2. Alfabety – czyli naklejki które mogą stać się takim napisem jaki tylko zapragniesz. Są brokatowe, piankowe, płaskie, tekturkowe, pozłacane, jakie tylko sobie wymarzysz!
  3. Przezroczyste – czyli takie które można nakleić na zdjęcie nie zakrywając całkowicie jego części. Szczerze je polecam! Uważam że są troszkę niedoceniane.
    wakacyjny album co kupić
  4. Chipboard – czyli naklejki z grubej tektury dający fajny efekt 3D w albumach

Sklepy w których można zakupić naklejki (można w nich również zakupić bazy do albumów i papiery)

Washi Tape

Washi tape to dekoracyjne, papierowe  taśmy klejące. Są one idealne do wykończania kompozycji, np. gdy wiemy że w danym miejscu czegoś nam brakuje. Na rynku jest ich całą masa i z pewnością znajdziecie je również w powyższych sklepach. Często są też nazywane taśmami dekoracyjnymi.

Zdjęcia

No bez tego to nasz album nie powstanie! Przecież to one są przyczyną powstania naszego albumu. Dobrze jest zadbać o to aby były one dobrej jakości. Ja od jakiegoś czasu korzystam z usług Projektogramu i jestem zachwycona jakością ich zdjęć.  Ich zdjęcia mają taką wyjątkową satynową powierzchnię przez co nawet jeśli nakleimy naklejkę w złym miejscu, bez problemu ją odkleimy. Podstawowym atutem ten satynowości jest jednak fakt że nie palcują się i nie brudzą.

Klej i inne elementy

Klej i nożyczki to podstawy o których powinnam zacząć. Jeśli nie macie w domu dobrych nożyczek warto się w takie zaopatrzyć, „dobre nożyczki” to takie które są fajnie zaostrzone. Przyda się też nożyk do tapet, linijka oraz tektura pod cięcie (np. tył bloku technicznego) – jeśli nie masz gilotyny, ten zestaw będzie idealny do jej zastąpienia. Jeśli chodzi o klej to polecam Magic z cienką końcówką. Można go kupić w każdym sklepie plastycznym oraz w każdym ze sklepów przedstawionych powyżej. Dobrze jest się też zaopatrzyć w cienki pisak do opisywania zdjęć lub historii, fajnie gdyby był permanentny.

Powyżej przedstawione elementy to tylko moje must have do tworzenia albumów. Można obejść się bez naklejek i np. wydrukować napisy i inne dodatki Można też zakupić dodatkowo inne elementy – tekturkowe dodatki, ćwieki, kwiatki itd. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i Twojego poczucia estetyki

 

[pb_notice box_border_top_width=”0″ box_border_top_color=”FFFFFF” box_border_left_width=”1″ box_border_left_color=”E15274″ close_button_enable=”0″][pb_notice_first_line]Zapraszam na pozostałe części kursu: [/pb_notice_first_line][pb_notice_second_line]Część 1 – Baza

Część 3 – Tworzenie[/pb_notice_second_line][/pb_notice]