Pamiętam, jak niedawno opisywałam wrażenia po pierwszym autorskim warsztacie brush letteringu w Katowicach. To były emocje! Z każdymi kolejnymi warsztatami było już łatwiej i kiedy na dobre rozkręciłam się w temacie, przyszła pandemia. Utworzyłam kurs online i wydawało mi się, że era warsztatów jest za mną.

Teraz z radością dzielę się z Tobą informacją, że moje warsztaty wracają do akcji! Brakowało mi tego klimatu i spotkań z uczestniczkami, stawiającymi pierwsze kroki w brush letteringu. Jeśli i Ty przymierzasz się do warsztatów, ale nie jesteś pewna, czy będą dla Ciebie odpowiednie, czytaj dalej. 🙂

Brush lettering

Warsztaty brush letteringu dla początkujących

Na jakim poziomie powinnaś być, by skorzystać z warsztatów brush letteringu? Na początkującym albo nawet… zerowym. Śmiało możesz zapisać się, nawet jeśli w życiu nie trzymałaś brush pena w ręce. Na warsztatach pokazuję absolutne podstawy – od przyjęcia prawidłowej postawy i trzymania brush pena, po stawianie linii cienkich i grubych. Przećwiczymy też po kolei wszystkie małe litery. 

W trakcie warsztatów podchodzę do każdej osoby, pokazuję, jak trzymać brush pen i prawidłowo go dociskać. Podpowiadam, jak prowadzić linie do końca i przechodzić od cienkiej do grubej. Jeśli trzeba, podejdę do Ciebie dwieście razy! Wszystko po to, byś załapała podstawy na spotkaniu i później na spokojnie szlifowała je w domu. 

Co otrzymasz w ramach warsztatów brush letteringu?

Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli w ostatniej chwili stwierdzisz: „Zapisuję się!”, możesz pojawić się na moich warsztatach bez żadnych przygotowań, a pakiet materiałów będzie już na Ciebie czekał. Znajdziesz w nim:

  • brush pen Pentel Touch SES15, 
  • mój notes ze specjalnym papierem i liniami od nauki, 
  • materiały do nauki (wydrukowany alfabet z literkami, które ćwiczymy).

Jeśli zapomnisz ołówka, to też nie problem, bo zawsze mam kilka zapasowych ze sobą. Dodatkowo otrzymasz na maila wybrane przez siebie karty ćwiczeń z mojego sklepu.

Kogo spotkasz na moich warsztatach?

Na warsztaty brush letteringu najczęściej przychodzą kobiety, które chcą się oderwać od… codzienności. Wiem, jak to brzmi, ale szlifowanie brush letteringu naprawdę odciąga myśli od pracy i innych spraw. Zresztą niesamowite jest to, że na moich warsztatach z reguły panuje cisza. Poziom skupienia jest na tyle wysoki, że brakuje miejsca na pogaduszki i plotki, no chyba że ja czasem próbuję rozluźnić atmosferę jakimś sucharem.

Uczestniczki moich warsztatów są w różnym wieku, to tak naprawdę nie ma znaczenia. A jeśli zastanawiasz się, czy na przykład nie wybrać się z córką, to jest to dobry pomysł. Warunek jest jeden – Twoje dziecko zna alfabet i umie płynnie pisać. Jeśli uczy się w starszej klasie szkoły podstawowej, to na pewno poradzi sobie w czasie warsztatów, które jednocześnie będą dla Was wartościowym, wspólnie spędzonym czasem.

Warsztaty brush letteringu

Jest tylko jeden warunek…

Warsztaty będą dla Ciebie świetnie spędzonym czasem, jeśli nie będziesz się stresować, że niczego jeszcze nie umiesz albo ćwiczyłaś w domu i brush lettering wydawał Ci się trudny. Przyjdź, niczym się nie przejmuj, a zobaczysz, że wszystko pójdzie gładko. Już ja o to zadbam!